Mstivá kantiléna (from "Jdi a dívej se" 2LP compilation)

by MARNOST

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

      name your price

     

1.

about

Jdi a Dívej Se (Idi i Smotri, Come and See) is a breath-taking Russian movie from 1985. And now also a compilation presenting seven Czech black metal bands deeply rooted in hardcore/punk scene. This compilation is released as a 2xLP, limited to 500 copies, with a massive booklet containing photos of places connected with antifascist resistance or fascist persecution. The places on the photographs were chosen by the bands themselves, adding another dimension to the music and lyrics.

Jdi a Dívej Se record contains the following bands: Kruh, Pustina, Marnost, sgra, Lichens, Doppelganger of Death and Smuteční Slavnost.

The physical form of the compilation is a benefit for anti-racist and antifascist campaign Good Night White Pride.

jdiadivejse.tumblr.com

For stream / download of the whole compilation go to: coffeebreathrecords.bandcamp.com/album/jdi-a-d-vej-se

---

Jdi a Dívej Se je velmi sugestivní ruský film z roku 1985. A teď také kompilace, na které se sešlo sedm black metalových kapel, jejichž kořeny jsou zapuštěné v hard core/punkové scéně. Kompilace vychází jako 2xlp s masivním bookletem, který obsahuje fotky míst spojených s antifašistickým odbojem nebo fašistickou perzekucí, které ve svém okolí vybraly samotné kapely a doplňuje tak hudební a textovou část o další rozměr.

Na desce najdete kapely Kruh, Pustina, Marnost, sgra, Lichens, Doppelganger of Death a Smuteční Slavnost a celý je projekt je benefiční pro antirasistickou a antifašistickou kampaň Good Night White Pride.

jdiadivejse.tumblr.com

Poslouchej / stahuj celou kompilaci na: coffeebreathrecords.bandcamp.com/album/jdi-a-d-vej-se

---
Info k fotce na naší straně bookletu:

Podle výpovědi očitých svědků vnikli dne 6. května o 21. hodině SS-mani do sklepa domu čp. 254 v Horní Krči a volali německy: "Všichni ven!" Vyšlo 22 osob. SS-mani je dovedli do zahrádky domu, nařídili jim otočiti se ke zdi a pak do nich stříleli z automatických pistolí. Tak bylo postříleno 16 osob, z nich 6 dětí - nejmladší tříleté - 5 žen a 5 mužů. Tři osoby byly těžce zraněny a tři se zachránily tím, že padly na zem před střelbou. SS-mani používali nábojů dum-dum. Milan Procházka byl při střelbě lehčeji zraněn, klekl a prosil: "Prosím vás, nechte maminku, nechte Janinu!" SS-mani jej ubili ranami pažeb pušek do obličeje. Čtrnáctiletá Jarmila Šárová měla podle lékařského zjištění vypíchány oči. Božena Šrámková, těhotná a její šestiletá dcera Eva, kterou držel na ruce otec, byly zabity. Otec se zachránil. Dvanáct lidí vyvedli a zastřelili na zahradě. Tohoto vraždění se zúčastnili SS-mani, kteří byli posádkou na "Zelené lišce". Byli mezi nimi Maďaři, Chorvati, většina byla však Němci, všichni ve věku 17 až 21 let." (V. Buben: "Šest let okupace Prahy", Orbis, 1946)

credits

released August 4, 2015

marnost na této nahrávce / marnost on this record: h/d/mx/b/sh
fotky / photos: ondra fišer (rip)
text / lyrics: karel hlaváček

tags

license

Track Name: Mstivá kantiléna
Snad na sta jich sedělo uprostřed náměstí kol prázdných stolů
(byl slavnostní večer a jejich bůh zažehal po nebi síru)
a zraky jich s oblohy šilhaly pokradmu k radnici dolů...
oh, v městě si chytili biskupa pro jeho zuřivou víru.

Oh, chytili tlustého biskupa, jídával boha prý svého
a posílal proti nim lancknechty, posměšně tupil jich víru -
dnes slavnostní chystají večer si z biskupa, z biskupa ctného,
jejich bůh k hodu jim zažehá po nebi dusivou síru.

Tak ztrnule seděli hladoví uprostřed náměstí spolu
a zraky jich dychtivě šilhaly k radnici od prázdných stolů.